Apie mane

Pijus Pirogovas gimė 2008 m. Vilniuje. 2010 metais su šeima persikėlė gyventi į nedidelį Pamario krašto miestelį - Šilutę, kur gyvena, mokosi ir muzikuoja iki šiol. Nuo mažų dienų Pijus buvo labai artistiškas, muzikalus, kūrybingas. Prie muzikos prisilietė būdamas penkerių su puse metų, kai sutiko savo dabartinę mokytoją Liudmilą Kašėtienę. Šilutės meno mokyklą pradėjo lankyti 2014 m.

Šiuo metu Pijus Šilutės meno mokykloje lanko penktą fortepijono klasę. Ši mokykla tapo jo antraisiais namais. Ten jis praleidžia didžiąją savo laisvo laiko dalį. Dalyvaudamas tiek regioniniuose, tiek nacionaliniuose, tiek tarptautiniuose konkursuose garsina ne tik Šilutės krašto, bet ir Lietuvos vardą. Nuolat aktyviai dalyvauja įvairiuose konkursuose, projektuose, koncertuose, tobulinasi meistriškumo pamokose ne tik Lietuvoje, bet ir užsienyje. Didelio darbštumo ir talento dėka yra ne vieno regioninio, nacionalinio ir tarptautinio konkurso laureatas. Per pastaruosius keletą metų tapo 12 tarptautinių ir respublikinių konkursų 1-osios vietos bei 2 GRAND PRIX laimėtoju. Grojo su kameriniais bei simfoniniais orkestrais. Į savo gyvenimą įsileidęs muziką, jis atrado dar vieną savo gabumą - kūrybą. Pijus sukūrė jau ne vieną fortepijoninį kūrinį, vieną iš kurių atliko 2016 m. tarptautiniame Balio Dvariono jaunųjų pianistų ir smuikininkų konkurse. Pijus jau dalyvavo įvairiuose konkursuose, koncertuose bei festivaliuose ne tik Lietuvoje, bet ir Latvijoje, Estijoje, Slovakijoje, Rusijoje, Armėnijoje, Šveicarijoje, Prancūzijoje. 2018 m. ir 2019 m. grojo Kalėdiniuose koncertuose Marcel Dassault viešbutyje, esančiame Eliziejaus laukuose Paryžiuje ir ne kartą koncertavo Lietuvos Respublikos ambasadoje Prancūzijoje.

Nuo 2018 m. Pijų globoja tarptautinis MICHEL SOGNY fondas „SOS TALENTS“, įsikūręs Paryžiuje, o 2019 metų vasarą jis tapo M. Rostropovičiaus labdaros ir paramos fondo „Pagalba Lietuvos vaikams“ stipendininku.

2020 metų pradžioje jis taip pat koncertavo Ženevoje, Pasaulinės intelektinės nuosavybės organizacijos didžiojoje konferencijų salėje, minint Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimo 30-metį.

2020 m. kovo 11 d. Klaipėdos koncertų salėje, taip pat minint Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimo 30-metį, Pijus kartu su keletu kitų talentingų Lietuvos vaikų dalyvavo labdaringame „Laukiančio bilieto“ koncerte, kur grojo su Kauno miesto simfoniniu orkestru, diriguojant Vytautui Lukočiui.

Pijų ne kartą yra apdovanojęs ir Šilutės rajono meras už laimėjimus respublikiniuose bei tarptautiniuose konkursuose bei už Šilutės krašto vardo garsinimą ne tik Lietuvos, bet ir tarptautiniu mastu.